Надія Майная

ОСОБЛИВОСТІ ВИСВІТЛЕННЯ РОСІЙСЬКО-ГРУЗИНСЬКОГО КОНФЛІКТУ У ДРУКОВАНИХ ЗМІ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ ТА СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ

Кваліфікаційна робота
на здобуття академічного звання маґістр журналістики
Майної Надії Вікторівни

старший викладач
Д. Губенко

Короткий зміст роботи:

Серпневі події 2008 року на Кавказі висвітлювалися світовими ЗМІ по-різному: російські видання та видання інших країн подавали дуже відмінні версії бачення п’ятиденної війни та російсько-грузинського конфлікту. Дослідження робилося за допомогою контент-аналізу на прикладі російської щоденної «Независимой газеты» та американської щоденної «New York Times». З’ясувалося, що яким би об’єктивним не намагалося бути медіа, все одно воно схиляється до відстоювання інтересів власної країни. Видання все одно висвітлюють міжнародні конфлікти так, як вигідніше для політики цієї країни. Російська «Независимая газета» здебільшого подавала об’єктивні і збалансовані матеріали, де представлялися всі сторони конфлікту, проте все одно очевидною була її прихильність до Росії. «New York Times» займала таку саму позицію як і США: вона друкувала на своїх шпальтах відверто антиросійські матеріали, підтримуючи «жертву російської агресії» - Грузію. Серпневі події на шпальтах «Независимой газеты» та на шпальтах «New York Times» відрізнялися і тим, де географічно відбувалися більшість бойових дій: «New York Times» запевняла, що бої йшли здебільшого в грузинських містах та селищах, які обстрілювали російські військові, що вдерлися на територію Грузії, значно менше йшлося про бомбардування Цхінвалі, а «Независимая газета» зобразила війну так, що було зрозуміло, що основні бої точилися на території Південної Осетії, куди вдерлися грузинські військові та почали знищувати осетин, при цьому військові маневри російської армії по території Грузії виявилися не достатньо висвітленими.

10 вересня 2009 @ 12:22

коментарів поки немає

Name:

URL:

запам'ятати мене

повідомляти про наступні коментарі?

Введіть символи з картинки: